یک مطالعه نشان داده است که بازی با قیمت عروسک روسی را تشویق می کند تا بیشتر در مورد افکار و احساسات دیگران صحبت کنند.

این تحقیق نشان می دهد که بازی های تخیلی با عروسک ها می تواند به رشد مهارت های اجتماعی، تئوری ذهن و همدلی کودکان کمک کند.

عصب‌شناس که این کار را رهبری می‌کرد، گفت که ارزش آموزشی بازی با لگو و اسباب‌بازی‌های ساختمانی به طور گسترده پذیرفته شده است، اما به نظر می‌رسد گاهی اوقات یخچال دوقلو اسنوا 40 فوت مزایای بازی با عروسک‌ها نادیده گرفته شده است.

دکتر سارا گرسون، عصب‌شناس دانشگاه کاردیف و نویسنده اصلی این مقاله می‌گوید: «وقتی کودکان با عروسک‌ها دنیاهای تخیلی و نقش‌آفرینی می‌سازند، ابتدا با صدای بلند ارتباط برقرار می‌کنند و سپس پیام مربوط به افکار، عواطف و احساسات دیگران را درونی می‌کنند.

عروسک

 

این می‌تواند اثرات طولانی‌مدت مثبتی روی کودکان داشته باشد، مانند افزایش نرخ‌های پردازش اجتماعی و عاطفی و ایجاد مهارت‌های اجتماعی مانند همدلی که می‌تواند برای ایجاد و شکل‌گیری عادات مادام‌العمر درونی شود.»

این مطالعه که توسط سازندگان باربی تامین شد و در مجله علوم توسعه منتشر شد، شامل 33 پسر و دختر چهار تا هشت ساله بود که مجموعه‌ای از عروسک‌های باربی و لوازم جانبی مانند آمبولانس یا اسب برای بازی در اختیارشان قرار گرفت.

آنها را رها کردند تا به طور خود به خود بازی کنند، اما گفتار آنها زیر نظر گرفته شد گوشواره طلا و همچنین یک کلاه تخصصی حاوی نوعی فناوری تصویربرداری مغز به نام طیف‌سنجی نزدیک به فروسرخ عملکردی به آنها تعبیه شد.

این تکنیک تغییرات در اکسیژن رسانی صندل مجلسی زنانه خون را با تابش نور از طریق جمجمه اندازه گیری می کند، که امکان ردیابی فعالیت مغز را در حالی که سوژه آزادانه در حال حرکت است، می دهد.

این مطالعه نشان داد که کودکان هنگام بازی با عروسک‌ها در مقایسه با بازی‌های خلاقانه روی تبلت رایانه‌ای، مانند یک بازی آرایشگری یا یک بازی شهرسازی، بیشتر در مورد افکار و احساسات دیگران صحبت می‌کردند، مفهومی که به زبان حالت داخلی معروف است.

    1. Playing with dolls helps children talk about how others feel, says study
    1. بزرگ ترین شامپو در تاریخ
    2. جواهرات طلا نشانه ای از ظرافت واقعی هستند
    3. النگوهای طلایی ساده برای استفاده روزانه
    4. یکی از ویژگی های آلومینیوم اشتعال پذیری کم است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *