انار و آب آن ممکن است به بهبود فشار خون، سطح گلوکز خون و کلسترول و سایر فواید کمک کند پوست قرمز حدود 50 درصد میوه را تشکیل می دهد و حاوی آنتی اکسیدان بیشتری نسبت به آب میوه است.

پوست انار معمولاً دور ریخته می شود و تصور می شود که انار پخته غیرقابل خوردن است، اما به طور منظم برای فواید مختلف سلامتی و زیبایی در طب آیورودا، که یک روش جایگزین با ریشه در فرهنگ هندی است، استفاده می شود.

پس از جدا شدن از میوه، می توان اندازه لباس بافتنی نوزاد پوست آن را خشک کرد و به صورت پودر ریز درآورد تا در آب داغ خیسانده شود و به عنوان چای مصرف شود یا با آب مخلوط شود تا خمیری به دست آید که می تواند به صورت موضعی استفاده شود.

به لطف سطوح بالای آنتی اکسیدان، پوست انار فواید زیادی دارد در اینجا 9 فایده شگفت انگیز پوست انار آورده شده است.

پوست انار سرشار از آنتی اکسیدان ها و پلی فنول ها است و نشان داده شده است که آنها هیپرپیگمانتاسیون را درمان می کنند، وضعیتی که با لکه های تیره پوست مشخص می شود.

انار

یک مطالعه شامل 30 داوطلب مبتلا به هایپرپیگمانتاسیون نشان داد که استفاده از ماسک و سرم انار روزانه به مدت حدود 1 ماه به روشن شدن مناطق پرپیگمانتاسیون بدون عوارض جانبی کمک کرد.

همچنین، تصور می‌شود که خمیر تهیه شده از پودر پوست انار و آب می‌تواند به درمان آکنه و سایر بیماری‌های پوستی، احتمالاً به دلیل سطوح بالای آنتی اکسیدان‌ها، کمک کند.

یک مطالعه موش نشان داد که انار یک درمان موثر آکنه است. انگشتر دخترانه با این حال، تحقیقات بیشتری، به ویژه مطالعات انسانی، برای تایید نقش پوست انار در درمان آکنه مورد نیاز است.

پوست انار همچنین ممکن است در برابر آسیب اشعه ماوراء بنفش B (UVB) محافظت کند و علائم پیری را کاهش دهد، اگرچه تحقیقات انسانی وجود ندارد.

در نهایت، هنگامی که پوست انار به عنوان پماد استفاده می شود، انگشتر نامزدی باعث بهبود زخم در خوکچه هندی می شود. باز هم مطالعات انسانی در این زمینه کم است.
پوست انار ممکن است عوامل خطر بیماری های مزمن مانند بیماری قلبی و دیابت را کاهش دهد.

    1. 9 Surprising Benefits of Pomegranate Peels
    1. معرفی انواع چاقو و کاربردهای آن
    2. با ما حتی در زمان خواب درآمد داشته باشید
    3. راز موفقیت مردی که برای خود شهرک ساخت
    4. کفش‌های چرم برای افراد شاغل!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *